Solná jeskyně

Solná jeskyně je relaxačně ozdravné zařízení nahrazující lidem pobyt u moře, sloužící k jejich relaxaci, regeneraci a jako doplňková léčba různých onemocnění. Naše solná jeskyně je vybudována z velkého množství soli z Mrtvého moře a Černého moře v přírodní podobě, z mineralizované jodové soli z Klodawy, Ruských solných dolů a z Himalájských solných krystalů. Právě toto složení zajišťuje maximální pozitivní účinek na Vaše zdraví.

Terapie

Terapie probíhá 45 minut na polohovacích lehátkách. Relaxaci doprovází příjemná hudba a barevná terapie. Teplota v jeskyni se pohybuje mezi 20 – 23 °C a vlhkost vzduchu dosahuje okolo 65%. Tím vzniká ideální mikroklima s jedinečnou bakteriologickou čistotou. Vzduch je nasycen mikročásticemi soli obsahující minerály a stopové prvky – jód, vápník, draslík, sodík, magnézium, železo, hořčík, brom a selen. Jedna návštěva nahrazuje 2 – 3 dny strávené u moře.Odborné lékařské posudky se shodují, že pobyt v solné jeskyni působí jak pro prevenci tak léčbu, regeneraci a mírnění projevů řady nemocí.

Účinky

Solná jeskyně pomáhá léčit především:

  • Onemocnění horních a dolních cest dýchacích: rýma, kašel, záněty dutin, astma, onemocnění plic, nachlazení, respirační alergie u dětí i dospělých (terapie podporuje činnost řasinkového systému)
  • Alergie všeobecně
  • Kožní onemocnění: kožní alergie, akné, lupénka, dermatitidy u dospělých i dětí (mikrofilm soli usazený na kůži zvyšuje její prokrvení, hydrataci a zvláčňuje ji, čímž se obnovuje její přirozená pružnost, odolnost a obranyschopnost
  • Sníženou funkci štítné žlázy
  • Onemocnění krevního oběhu : vysoký krevní tlak atd…
  • Onemocnění a poruchy zažívacího traktu – vředová choroba žaludku a duodena (dvanáctníku), Crohnova choroba atd…
  • Poruchy imunity organismu
  • Neurózy, stres, stavy únavy, deprese
  • Využití je také velmi významné pro sportovce, kteří po intenzivní zátěži potřebují dočerpat chybějící minerály

Další články o přínosu solných jeskyní

Provozní doba

Den Provozní doba
PO – PÁ 9:00 – 21:00 h
SO, NE 9:00 – 13:00 h

Přijďte si zarelaxovat a vyzkoušet blahodárné účinky solné jeskyně.

Z důvodu kapacity doporučujeme objednat se min. 2 dny dopředu. Telefonicky nebo přímo v Profi fitness Milleniu. Těšíme se na vaši návštěvu!

Ceník