Lekce pro dospělé

Skupinové lekce mají svoje kouzlo – týmový duch vás dostane „do varu“ a perfektně se odreagujete. V našem fitness centru mají své neodmyslitelné místo jak náročnější lekce zlepšující kondici jako je TRX, Spinning či Alpinning, tak lekce, jejichž účelem je především zpevnění těla a relax v podobě protažení – jóga, Pilates a mnoho dalších. Vyberte si z naší široké nabídky, zkoušejte nové aktivity a nechte se unést kouzlem pohybu!

TRX, Flowin

TRX

TRX

TRX je závěsný systém, který se skládá z nastavitelných popruhů. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce a druhá je zavěšena na TRX. Díky sklonu těla k podložce se dá jednoduše manipulovat se zátěží. Po celou dobu cvičení na TRX je vždy cvičeno pouze s váhou vlastního těla. Proto je vhodný opravdu pro každého! TRX procvičí nejen svalové partie, které jste zvyklí procvičovat při svých trénincích, ale zejména zapojí svaly o kterých jste doposud nevěděli! Výborně procvičíte koordinaci těla, každý cvik je proveden za pomocí zpevnění celého těla a rovnováhy. Více informací najdete zde.

 

Flowin

Flowin

FLOWIN® je moderní tréninkový systém, který byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla. Během lekce stojíte, sedíte, klečíte nebo ležíte na tenké desce o velikosti 1×1,4 m a rukama, chodidly, koleny nebo předloktími po ní silou proti odporu materiálu posouváte malé podložky. Plynulými tahy postupně posilujete a protahujete všechny svaly, a přitom nepřetěžujete klouby zbytečnými nárazy…Cvičení FLOWIN® aktivuje hluboko uložené svaly stabilizačního systému páteře, posiluje a aktivuje svaly pánevního dna. Také stimuluje bránici, zvyšuje kvalitu dýchání a harmonizuje.

Jóga a pilates

Jóga

Powerjóga

Lekce powerjógy je vhodná pro všechny, kteří pravidelně cvičí. Powerjóga vychází z hathajógy – jednoho z klasických směrů jógy. Powerjóga je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. To samé umí také jóga, i když svalová síla u klasické jógy není tak zdůrazňována. Dynamika zůstává zachována, mohou se prodlužovat výdrže v pozicích, nebo naopak cvičit v rytmu dechu. Vytváří se rozvíjející sekvence a zapojují se i náročnější ásány.

Hatha jóga

Hatha jóga

Hatha jóga je určena pro každého, kdo si chce protáhnout tělo, zpomalit, relaxovat a odpočinout si od stresu. Lekce probíhají v solné jeskyni a jejich náplní je střídání jednotlivých pozicí (asan), práce s dechem (pranayama) a relaxace v doprovodu odpočinkové hudby. Spojení těchto elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit pouze sami na sebe.

pilates

Pilates

Metoda Pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních, zádových svalů a svalů pánevního dna. Je vhodné zejména pokud trpíte bolestmi zad – pomáhá odstranit bolest v oblasti hrudní a bederní páteře, lordózů, kyfózuskoliózu a mnohé další vady páteře. Tým našich lektorů doporučí a navrhne cviky tak, aby napomáhaly odstranění vašeho problému a při jejich pravidelném cvičením se můžete těšit na záda bez bolesti. 

pilates

Pilates Clinic Method

Cvičení pilates, které je díky použití nejrůznějších funkčních pomůcek (válce, ježci, gumy,…) mnohem intenzivnější. Oproti klasickému pilates jdou cviky snadněji provést a jejich benefity (jako je třeba odstranění bolestí pohybového aparátu) se dostaví rychleji. Cvičení za pomoci pomůcek zintenzivní procítění procvičované partie, zlepší zapojení požadovaných svalových skupin a tím i zlepší ovládání celého těla.

Aerobik

Bosu aerobic

Bosu aerobik

Cvičení na balančním náčiní BOSU, které kombinuje cvičení rychlé, posilovací, ale i relaxační. Lekce je přizpůsobena úrovni klientů.
Bosu je poloviční Body Ball se stabilní platformou, velkou výhodou je nutnost stálého udržování rovnováhy a tím zapojení většího množství svalů. Cvičení je tak účinnější, ale především šetrnější k vašemu pohybovému aparátu.

Step aerobic

Step aerobik

Základem cvičení je vystupování na step neboli odpružený plastový stupínek. Výška stupínku je nastavitelná a cvičeni je velmi intenzivní. Cviky jsou spojeny do choreografií, kdy největší zátěž je kladena na spodní část těla(stehna,boky a hýždě). Jedná se o cvičení ve středně rychlém tempu, kde se klade důraz na správné provedení základních prvků step aerobiku a postupné zdokonalování sestav od jednodušších až po složitější.

Interval aerobik

V klasické hodině aerobiku následuje po zahřátí aerobní část a poté posilování. Tepová frekvence tedy nejprve stoupá stále nahoru a poté již pouze klesá dolů.Oproti tomu při intervalovém cvičení se střídají intervaly aerobiku s intervaly posilovacími, samozřejmě až po řádném zahřátí. Tento druh cvičení je namáhavější pro oběhový systém a má vyšší účinnost na zvyšování fyzické kondice než klasický aerobik.

Dance aerobik

Lekce pro středně a více pokročilé, zejména pro ty, kteří chtějí trochu vybočit z vyjetých kolejí klasického aerobiku. Taneční choreografie a hudba vás dostane do bodu varu, skvěle se odreagujete a vyplavíte endorfiny! V poslední třetině lekce může být opět zařazeno posilování a protažení.

Spinning

spinning

Spinning

je originální a nejvíce oblíbenou formou tréninku na stacionárních kolech. Spinning je neopakovatelný způsob, kterým můžete dosáhnout svých tréninkových cílů. Nenajdete zde žádné složité nebo nebezpečné pohyby, ale naopak příjemné prostředí, silnou motivaci něčeho dosáhnout, certifikované trenéry a hudbu, která vás sama nutí „šlapat co to jde“. SPINNING® je vynikající zábava na cestě k pružnějšímu a pevnějšímu tělu! Cílenou a propracovanou skladbou každé hodiny, která trvá přibližně 60 minut, můžete spálit velké množství kalorií, zvýšit svoji fyzickou a mentální sílu a zlepšit vytrvalost. Nezatěžujete klouby, bavíte se sportem a přitom tvarujete svoji postavu! SPINNING® je intenzivním kardiovaskulárním cvičením, které výrazně snižuje riziko chorob krevního oběhu.

Spinning + body

lekce obsahuje 60 minut SPINNING®, poté následuje posilování s využitím náčiní nebo bez náčiní. Posilování je zaměřeno hlavně na zádové, břišní a hýžďové svaly.